Przejdź do treści

Kachna

Teraz Kachna dostępna z dedykacją Autora! Tylko tutaj.

Możesz nie czytać poniższego tekstu, lecz od razu udać się na stronę zaczytani.pl.

Cokolwiek napiszemy o książce „Kachna” może się nam wydać banalne. Dlaczego więc miałabyś/miałbyś zagłębiać się w tę historię? Z pozoru jest to opowieść o młodej dziewczynie, która po trudnym dzieciństwie trafia do miejsca całkiem innego niż wszystko, co do tej pory znała. Jest zbuntowana, nieufna i podejrzliwa.
Osada, w której przyjdzie jej spędzić najbliższy rok wydaje się być kolejnym wrogim i niebezpiecznym miejscem. W jakim jednak stopniu nasza relacja z otoczeniem wynika z naszych postaw i zachowań? Czy pobyt w osadzie zagubionej w lesie będzie dla bohaterki szansą, czy utrapieniem?
„Kachna” jest ciepłą i optymistyczną opowieścią o inicjacji, o przejściu z wieku młodzieńczego do dojrzałego. Zawiera też sporo intrygujących wątków pobocznych, które sprawiają, że książkę tę czyta się „jednym tchem”. Daj się wciągnąć w lekko metafizyczny i idealistyczny świat stworzony przez autora.

Andrzej Poniedzielski słusznie zauważył, że wszystko już zostało napisane. Skoro tak – przeczytaj tę opowieść między słowami. Tam jest jej prawdziwa treść, którą tylko Ty możesz ogarnąć. Tam jest Twój dialog z autorem, Twoje marzenia i pragnienia. Twoje życie.

Książkę można nabyć pod tym linkiem.

E-book dostępny w Empiku (kliknij).

Poniżej kilka opinii:

@czytam_dla_przyjemności na Instagram (fragment):

Jeżeli myślicie, że Autor podał wam wszystko na tacy, to jesteście w błędzie. Od samego początku będą otaczać was tajemnice. Dużo też będzie zjawisk nadprzyrodzonych, ale one was nie przytłoczą. Powieść jest idealną lekturą, która daje nadzieję na lepsze jutro i uzyskanie wewnętrznego spokoju.

kasia Sapierzynska (pisownia oryginalna, fragment opinii ze strony zaczytani.pl; fragment, bo reszta, choć pięknie napisana, chyba trochę za dużo zdradza):

Powieść czytało się dobrze, styl autora bardzo mi odpowiadał. Jedynym minusikiem jest to, że spodziewałam się większego buntu u Kachny, więcej zła kryjącego się w jej wnętrzu. Niepogodzenia z losem. Być może zbyt wiele sobie wyobrażałam na jej temat przed lekturą. Pominąwszy ten fakt, książkę zaliczam zdecydowanie do tych dobrych, które warto bliżej poznać.

Królewskie Recenzje (ze strony zaczytani.pl):

Cała ta powieść jest dziennikiem, głównie zapisywanym przez Kachnę. Kiedy zaczęłam ją czytać, wszystko mnie w niej irytowało, szczególnie styl pisania Kachny, jej wyrażenia i nastawienie. Wiele rzeczy wydawało mi się absurdalnych, a szczególnie to, że była przekonana, że zostanie złożona w ofierze i zjedzona przez mieszkańców. Potem przestało mi to przeszkadzać, lepiej zrozumiałam bohaterkę, a to wszystko było odbiciem jej psychiki, która była zniszczona przez życie. Z czasem bardzo wciągnęłam się w jej historię, jej uczucia… Podczas czytania mogłam się zrelaksować. Nie była to książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór, ale delektowałam się nią przez wiele klimatycznych chwil…

Agnieszka:

Gładko się to czyta i z przyjemnością.
Czytając książkę mam w głowie to miejsce akcji, zapachy, klimat, czasem smaki – jeśli się da.

1 komentarz do “Kachna”

Możliwość komentowania została wyłączona.